Arisa

Lifstyle, porady i ciekawostki

Fotele biurowe warte uwagi – co wybrać?

Jak wybrać odpowiedni fotel do biura, aby móc długo siedzieć i pracować bez zmęczenia? Fotel biurowy powinien być nie tylko wygodny, ale także niezawodny, wysokiej, jakości i praktyczny. Rzeczywiście meble biurowe są często wskaźnikiem solidności firmy i jej właściciela. Tapicerka powinna być przyjazna dla środowiska, oddychająca i utrzymująca temperaturę ciała. Fotele biurowe Pofit BS i WS to doskonała opcja.

Co wyróżnia dobry ergonomiczny fotel biurowy? Fotele Pofit BS i WS odpowiadają

Fotel biurowy powinien reprezentować najwyższą ergonomię, posiadać pięcioramienny wspornik z kołami i podłokietnikami oraz zagłówek. Ponadto powinien być wyposażony w mechanizmy do regulacji wysokości i kąta oparcia, aby można go było dostosować do dowolnej wysokości osoby i wysokości biurka. Fotel Pofit BS posiada wygodnie rozmieszczone mechanizmy regulacyjne, aby jedną ręką można było zmieniać oparcie, wysokość siedziska lub położenie podłokietników bez wstawania z krzesła. Dobrze jest, jeśli regulator wysokości siedzenia jest wyposażony w amortyzator, aby złagodzić obciążenie.

Regulator podłokietnika pozwala zmniejszyć napięcie mięśni pleców, szyi i ramion, zapewniając w ten sposób wygodną pozycję dłoni. Podłokietniki można regulować pod względem wysokości i kąta. Mechanizmy regulacyjne powinny być płynne. Regulacja wysokości siedziska jest bardzo ważna dla osób, niskiego wzrostu. Dolna krawędź siedziska powinna być zaokrąglona, aby nie naciskać naczyń na nogach. Gruba warstwa pianki wokół krawędzi siedziska służy do optymalnego umiejscowienia ciała.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na fotel Pofit BS polskiego producenta Grospol?

Wybierając fotel biurowy trzeba, zwróć uwagę na kąt nachylenia między oparciem a siedziskiem. Powinno wynosić nieco więcej niż 90 stopni, umożliwiając rozluźnienie kręgosłupa lędźwiowego podczas odchylania się na krześle. Oparcie krzesła powinno mieć anatomiczny kształt, tzn. odpowiadać konturom ciała, a zwłaszcza pleców. Oparcie krzesła powinno być regulowane pod kątem, aby po kilku godzinach pracy można było odchylić się i zrelaksować ciało. W związku z tym fotel Pofit BS posiada 9 sekcji wsparcia. Szkielet w oparciu podzielony jest na elementy i każdy z nich odpowiada za inną część kręgosłupa. Zgodnie jego budową odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy, krzyżowy jest odpowiednio chroniony.

Siedzisko krzesła biurowego mogą być różnej twardości. Sztywne siedzenia to te wykonane z elastycznych materiałów, takich metal. Półmiękkie siedzenia mają średnią grubość a miękkie siedzenia mają dużą grubość i są wyposażone w sprężyny.  Powierzchnia siedziska w oparciu fotela Pofit BS składa się z siatki, dzięki czemu ciało swobodnie oddycha. Kształt siedziska powinien być zaokrąglony.

Fotele biurowe powinny być wyposażone w podłokietniki, aby odciążyć takie elementy ciała jak kręgosłup, ramiona i szyja. Dzięki temu, że ręce nie są nadmiernie obciążone użytkownik nie odczuwa tak silnego zmęczenia i czuje się komfortowo. W fotelu Pofit BS zagłówek wyposażony jest w regulację podpórki pod głowę, co daje możliwość ustawienia pochylenia konstrukcji zagłówka, a także kąta nachylenia podpórki pod głowę. Ponadto podpórka pracuje razem z głową gwarantując najlepsze podparcie. Fotel w kolorze grafitu można zakupić na stronie: https://kamilameble.pl/fotele-gabinetowe-do-biurka/3104-fotel-pofit-bs.html.

Mechanizmy w fotelach biurowych

Fotele biurowe są wyposażane w regulację wysokości fotela a dokładnie jego siedziska oraz oparcia. Takie funkcje powodują, że użytkownik podczas siedzenia przybiera odpowiednią postawę i utrzymuje równowagę ciała. Nowoczesne modele takie jak fotel Pofit WS są wyposażone w mechanizm synchronizacji, który pozwala jednocześnie zmieniać kąt nachylenia oparcia i siedziska. Wychylenie oparcia zaopatrzone jest w 4 stopniową blokadę, dzięki czemu każdy korzystający z fotela może ustawić ją w najbardziej dogodnej dla siebie pozycji. Fotel posiada praktyczną regulację głębokości siedziska, co daje możliwość dostosowania długości siedziska do wzrostu użytkownika.

Odczuwanie komfortu podczas korzystania z fotela biurowego jest możliwe nie tylko funkcjonalnym mechanizmom, a przede wszystkim dzięki zastosowaniu wygodnej konstrukcji i podparcia kręgosłupa. Podłokietniki pełnią rolę ograniczenia zmęczenia takich części ciała jak: plecy, barki i szyja. Takie funkcje posiada fotel Pofit WS, zapewniający równomierny rozkład obciążenia na ciało i jego równowagę utrzymuje się poprzez pogrubienie siedziska i oparcia bliżej krawędzi. Zstępująca przednia krawędź siedziska pomaga zapobiegać ściśnięciu naczyń w nogach. Różne mechanizmy i regulacje siedziska zapewniają dodatkowy komfort.

Materiał zastosowany na fotelu Pofit WS polskiego producenta Grospol

Wysokiej, jakości fotel biurowy powinien być wykonany z higienicznych materiałów przyjaznych dla środowiska. Tapicerka produkowana jest z wysokiej, jakości materiałów umożliwiając skórze dobrą oddychalność i utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. Na fotelu Pofit WS siedzisko oraz oparcie tapicerowane są siatką posiadającą dużą odporność na ścieralność, dostępne w 2 kolorach szarym lub czarnym. Taka tapicerka foteli biurowych to wysoka, jakość materiałów odpornych na zużycie.

Drewniana podstawa jest bardzo rzadko wykorzystywana, obecnie prym wiodą takie materiały jak plastik i metal, dlatego fotele są uważane za trwałe i niezawodne. Elementy konstrukcyjne fotela Pofit WS wykonane są z białego tworzywa, natomiast podstawa jezdna jest z aluminium, co zapewnia fotelowi bezawaryjność i elegancję. Nowoczesny i ergonomiczny biały fotel Pofit WS można zamówić na stronie: https://kamilameble.pl/fotele-gabinetowe-do-biurka/3213-fotel-pofit-ws.html.

Kolorystyka foteli biurowych jest dobierana zgodnie z upodobaniami użytkowników. Najczęściej stanowi harmonię z pozostałym wyposażeniem biura. Ciemne odcienie są uważane za klasykę tego gatunku. Jasna tonacja jest wybierana rzadziej i ma miejsce wtedy, gdy dekoracja ścian w biurze posiada podobną kolorystykę.