Arisa

Lifstyle, porady i ciekawostki

Przysmaki dla psa? Warto skonsultować z weterynarzem

Kiedy chcemy zapewnić psu odpowiednie pożywienie, a także podawać pupilowi to, co sprawdzi się, jeśli chodzi o wpasowanie się w gust psa, to naturalne gryzaki mogą sprawdzić nam się świetnie. Możemy liczyć tutaj na uzupełnienie diety pupila w niezbędne białko, ale także potraktować gryzaki naturalne dla psów, jako doskonały element rozrywki i zabawy. Plusów podawania tego typu przekąsek jest także możliwość zadbania o takie kwestie jak zęby psa, bo dzięki przysmakom osad będzie systematycznie usuwany, co jest bardzo ważne. Nie będziemy musieli w tym przypadku tak często odwiedzać gabinetu weterynarza w celu usuwania wszelkich nieczystości z jamy ustnej naszego pupila. 

Naturalne przysmaki dla psa – jakie gryzaki wybierać?

Naturalne przysmaki dla psa powinniśmy wybierać bardzo rozważnie. Musimy mieć pewność, że skład jest w pełni bezpieczny, pozbawiony konserwantów i ulepszaczy, bo tylko takie produkty przyczynią się do poprawy zdrowia psa, a także pozytywnie wpłyną na jego ogólny rozwój. Zdecydowanym plusem jest także fakt, że przysmaki dla psa kupowane w dobrym sklepie zoologicznym, występują w bardzo wielu różnych opcjach, co pozwala dobrać idealnie takie, które nie tylko będą zdrowe, ale także posmakują pupilowi, co jest najważniejsze, bo tym chętniej będzie po nie sięgał. 

Jak podawać przysmaki dla psa z naturalnym składem?

Powinniśmy przede wszystkim tego typu gryzaki podawać między posiłkami składającymi się z karmy, a nie zamiast niej. Jest to bardzo ważne, bo nawet najlepsze gryzaki nie będą w stanie zapewnić psu niezbędnych witamin, które z kolei znajdują się w karmie. Musimy więc zwrócić uwagę na to, jakiej wielkości jest przysmak i zmniejszyć porcję karmy w razie potrzeby, jednak nie należy zupełnie z niej zrezygnować. Tylko tak będziemy pewni, że zapewnimy swojemu pupilowi to, co najlepsze i zadbamy tym samym o jego rozwój. 

Jakie korzyści możemy dostrzec, podając psu gryzaki?

Przede wszystkim naturalne gryzaki są w stanie uzupełnić dietę psa w niezbędne białko, które jest głównym budulcem kości, a także zębów. Zdecydowanym plusem podawania gryzaków jest możliwość naturalnego czyszczenia zębów psa z osadów i płytki nazębnej, dzięki czemu nie musimy martwić się o stan uzębienia naszego pupila. Warto więc wykorzystać tę możliwość, bo rzeczywiście wpływa ona na poprawę jakości życia ukochanego psa, ale także pozytywnie działa na jego funkcjonowanie. 

Jak dobierać przysmaki dla swojego psa?

Musimy sugerować się nie tylko wielkością gryzaka, ale także tym, jak smakuje. Każdy pies ma zupełnie inny gust i każdemu będzie smakować zupełnie inny gryzak, jednak możemy znaleźć bardzo wiele różnych opcji do wyboru, jesteśmy więc w stanie wybrać ten najlepszy, który nie tylko będzie smakował psu i będzie sięgał po niego z przyjemnością, ale także przede wszystkim nie będziemy musieli martwić się, że pies nie poradzi sobie z jego zjedzeniem, kiedy zostanie podany mu za duży kąsek. Należy także mieć na uwadze ewentualne alergie pokarmowe psa, bo w ten sposób będziemy w stanie wykluczyć te składniki, które w jego diecie są niepożądane. Nie musimy dzięki temu martwić się, że nasz pies będzie miał do czynienia z rozmaitymi dolegliwościami, które mogą utrudniać mu codzienne funkcjonowanie. Kiedy więc zdecydujemy się na podawanie gryzaków dla psa, to powinniśmy mieć także na uwadze, aby wybierać odpowiednie kąski, które nie tylko doskonale się sprawdzą, ale także nie zaszkodzą pupilowi. Warto dobierać je więc rozważnie i indywidualnie do każdego psa. Najlepiej po konsultacji z weterynarzem.